2017-10-16

Wystawa "Z życia Kościołów..." 18 października 2017

Z ŻYCIA KOŚCIOŁÓW – PROTESTANCI NA POMORZU W XIX I XX W.

Archiwum Państwowe w Gdańsku zaprasza na wystawę „Z życia kościołów - protestanci na Pomorzu w XIX i XX w.” zorganizowaną w ramach obchodów 500-lecia Reformacji. Założeniem wystawy jest prezentacja wybranych zagadnień z życia wspólnot ewangelickich z terenu Pomorza. Obok materiałów dotyczących ich organizacji zaprezentowano także archiwalia ilustrujące różne przejawy życia społeczno-religijnego. Na wystawie można obejrzeć przykładowe księgi chrztów, konfirmacji, małżeństw i zgonów z kościołów ewangelickich. Zgromadzono również akta dotyczące organizacji i funkcjonowania gmin wyznaniowych i ich działalności dobroczynnej: wspieranie osób potrzebujących, chorych, ubogich oraz więźniów. Ponadto uwzględniono: rysunki, plany i fotografie przedstawiające architekturę oraz wyposażenie kościołów, zaplecze przykościelne, gmachy szkół i szpitali, stanowiące dziedzictwo materialne wspólnot protestanckich na Pomorzu.


Otwarcie wystawy w budynku Archiwum Państwowego w Gdańsku 18 października 2017, godz. 17.00. Finisaż 8 listopada 2017, godz. 17.00. Szczegóły dotyczące zasad zwiedzania – Afisz.


Zapraszamy również do udziału w konferencji naukowej „Reformacja i ewangelicyzm nad Bałtykiem”, Nadbałtyckie Centrum Kultury, 17-18 października 2017 r. Szczegóły - Program.


Pozostałe wydarzenia realizowane w ramach projektu Nadbałtyckiego Centrum Kultury „Reformacja i ewangelicyzm nad Bałtykiem”.

 

 

                                               

 

 

Powrót


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.