2019-08-30

Ku niepodległości – przegląd źródeł

Publikacja albumowa wydana z okazji stulecia...

oprac. i red. dr Lidia Potykanowicz-Suda, 2019, ss. 120, il., ISBN 978-83-950600-14.

Publikacja albumowa wydana z okazji stulecia odzyskania niepodległości w wersji dwujęzycznej: polskiej i angielskiej. W oparciu o archiwalia gdańskiego archiwum autorka ukazuje zarówno ożywienie polskiego ruchu narodowego na Pomorzu w końcowych miesiącach I wojny światowej, jak też proces przejmowania przez władze polskie administracji na tych ziemiach. Ponadto przedstawia kwestię plebiscytu na Powiślu, sprawę Wolnego Miasta Gdańska, dokumenty dotyczące amerykańskiej pomocy żywnościowej dla obywateli odradzającej się Polski oraz źródła informujące o dziejach imigracji Polaków do kraju. Publikacja została sfinansowana ze środków Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych i wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Archiwum Państwowego w Gdańsku. Uzyskała prawo do zamieszczenia na stronie redakcyjnej logotypu „Niepodległa”.

 

Dostępna w pracowniach naukowych APG (ul. Wałowa 5) oraz Oddziału w Gdyni (ul. Handlowa 11).
Nakład przeznaczony do sprzedaży jest ograniczony, dlatego prosimy o składanie zamówień drogą mailową.
publikacja@gdansk.ap.gov.pl

Cena książki to 34,00 zł.

 

 

Pobierz książkę w PDF

Powrót


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.