2019-10-01

Gdańsk na archiwalnych zdjęciach

Archiwalny Fotoplatikon

Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Archiwum Państwowe w Gdańsku zaprasza mieszkańców oraz turystów do obejrzenia wyjątkowej wystawy archiwalnych fotografii Gdańska, które powstawały od II poł. XIX w. po lata 70. XX wieku. To ostatni przystanek Archiwalnego Fotoplastikonu w tegorocznej podróży po Polsce!

Zdjęcia będą prezentowane w stylowym fotoplastikonie na Ołowiance, w sąsiedztwie Narodowego Muzeum Morskiego, od 2 października do 4 listopada 2019 r.

Dzięki fotoplastikonowi 50 unikatowych, archiwalnych fotografii "ożyje" w nowej formie! Zobaczycie najstarsze fotografie Gdańska, kadry z okresu dwudziestolecia międzywojennego, a także pasjonujące zdjęcia powojennych gdańskich fotografów - Mariana Rysia-Dobrzykowskiego i Marka Zarzeckiego. Wszystkie dostępne w formacie 2D i 3D! Będziecie mogli poczuć atmosferę tamtych lat i zobaczyć jak wyglądało kiedyś życie miasta.
Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej pokażemy także archiwalne zdjęcia dokumentujące zniszczenia wojenne Gdańska.

Fotoplastikon zapewnia: Fundacja Koncept Kultura
Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – Niepodległa oraz dzięki wsparciu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych Archiwa Państwowe.

 

Powrót


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.