2015-05-18

Wystawa plenerowa fotografii „RYSIA” Mariana Dobrzykowskiego ze zbiorów APG

Współpraca APG z Fundacją Karrenwall

Archiwum Państwowe w Gdańsku we współpracy z Fundacją Karrenwall przygotowało wystawę plenerową fotografii Mariana Rysia-Dobrzykowskiego. Opracowanie materiałów i komentarze do fotografii przygotował Marcin Gawlicki, a stronę graficzną Jerzy W. Wołodźko. Kopie fotografii pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Gdańsku (numer zespołu archiwalnego 1579 - Zbiór fotogramów "RYSIA" Mariana Dobrzykowskiego z Gdańska), które obrazują odbudowę miasta Gdańska, problem ogromu zniszczeń i jego odbudowy po 1945 roku. Wystawa powstała przy wsparciu Gminy Gdańsk i była eksponowana na ul. Grobla I w Gdańsku, od 18 maja do 15 czerwca 2015 roku.

Powrót


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.