2015-01-07

Współpraca z Pomorskim Towarzystwem Genealogicznym

Kopie cyfrowe ksiąg i akt metrykalnych z zasobu APG on-line

Od listopada 2010 r. Archiwum kontynuuje współprace z Pomorskim Towarzystwem Genealogicznym. Do końca stycznia 2015 r. członkowie PTG zdigitalizowali 14 661 ksiąg i akt metrykalnych z 209 zespołów archiwalnych przechowywanych w gdańskim Archiwum. Indeksy do wspomnianych materiałów archiwalnych są sukcesywnie umieszczane na stronie internetowej www.ptg.gda.pl, natomiast ich skany dostępne są pod adresem: metryki.genbaza.pl.

Powrót


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.