2016-02-04

Najnowsza publikacja APG już w sprzedaży

„Raporty sytuacyjne Starosty grodzkiego w Gdyni i Komisariatu Rządu w Gdyni”

W związku z przypadającą w tym roku 90-tą rocznicą nadania Gdyni praw miejskich, nakładem
Archiwum Państwowego w Gdańsku i Stowarzyszenia Przyjaciół Archiwum Państwowego w Gdańsku ukazała się książka „Raporty sytuacyjne Starosty grodzkiego w Gdyni i Komisariatu Rządu w Gdyni.” Jest to wydawnictwo źródłowe, które otwiera serię „Archiwum gdyńskiego” i dotyczy okresu od 15 lutego 1929 r. do 31 grudnia 1931 r., a zawiera tygodniowe i miesięczne sprawozdania sytuacyjne z ruchu politycznego, społecznego i mniejszości narodowych oraz ruchu wywrotowego i stanu bezpieczeństwa publicznego Starosty Grodzkiego w Gdyni oraz Komisarza Rządu w Gdyni. Wyboru źródeł dokonali i wstępem opatrzyli Jarosław Drozd i Krzysztof Chalimoniuk.
Oficjalna promocja książki odbędzie się w marcu b.r. O szczegółach poinformujemy na stronie internetowej Archiwum oraz na profilu facebook’owym Archiwum.
Cena książki 30 zł
Książkę można nabyć dokonując wpłaty na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Archiwum Państwowego w Gdańsku. Koszt przesyłki pokrywa Stowarzyszenie.

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Gdańsku
ul. Wałowa 5
80-858 Gdańsku
nr konta: 11 1240 2920 1111 0000 4499 8051
tytuł przelewu: „Raporty sytuacyjne”

 

Powrót


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.