2015-11-07

Wyjazd naukowy do Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych w Rzymie

Relacja z wyjazdu

W ramach pomocy instytucjom polonijnym przy zabezpieczaniu i porządkowaniu akt dr Lidia Potykanowicz-Suda w dniach od 2 czerwca do 3 lipca była na wyjeździe naukowym w Papieskim Instytucie Studiów Kościelnych. W czasie pobytu zakończyła - rozpoczęte w ubiegłym roku - porządkowanie zespołu Towarzystwo Studiów Irańskich w Teheranie –  tj. materiały ulotne Towarzystwa (opisano 126 materiałów ulotnych). Ponadto uporządkowała zespół Polska Rada Oświatowa w Libanie (7 j.a.), zespół Instytut Polski w Bejrucie (30 j.a.), a także opisała 122 materiały ulotne wchodzące w skład ww. zespołu. Uporządkowane materiały archiwalne wpisała do bazy IZA 6.1. (łącznie 285 rekordów). Podczas drugiego wyjazdu (3-17 październik) uporządkowała zespół Spuścizna Stanisława Kościałkowskiego (1881-1960; historyk, badacz dziejów Litwy, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie)  i opracowała dodatkowo indeks alfabetyczny do korespondencji przychodzącej, która stanowi najcenniejszą część spuścizny. Ponadto wpisała do bazy IZA 6.1. rekordy w ilości 25 oraz uzupełniła bazę SEZAM.

Powrót


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.