Nowy magazyn na dokumentację osobowo-płacową w Gdańsku

Wyremontowany budynek magazynowy Archiwum Państwowego w Gdańsku przeznaczony jest do gromadzenia dokumentacji osobowo-płacowej, dotychczasowa aranżacja budynku umożliwiała ulokowanie ok. 2 km na półkach archiwalnych, obecnie możliwe będzie składowanie prawie  6 tys. metrów akt.

Tak radyklane zmiany ilościowe możliwe były dzięki zastąpieniu regałów stacjonarnych, regałami przesuwnymi i przeprojektowaniu obiektu na maksymalne wykorzystanie powierzchni przeznaczonej na magazynowanie dokumentacji.

Budynek jest obiektem nowoczesnym, wyposażonym w systemy wentylacji i bezpieczeństwa nowej generacji.

Archiwum Państwowe w Gdańsku przejęło z mocy ustawy od upadłych firm przechowalniczych już ok. 4 tys. metrów dokumentacji osobowo-płacowej. Oddany do użytku, przebudowany budynek magazynowy sprawi, iż po dłuższym czasie pracownicy ok. 400 firm będzie miało możliwość uzyskania informacji  w sprawie poszukiwanej dokumentacji pracowniczej.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.