Dzień Darczyńcy w Archiwum Państwowym w Gdańsku

Podczas Dnia Darczyńcy w Archiwum Państwowym w Gdańsku uwaga ogniskowała się na przekazanych pamiątkach rodzinnych przez panią Annę Gronowską, wnuczkę pierwszego Dyrektora Archiwum Państwowego w Gdańsku dr Marcina Dragana. Przekazane do zasobu pamiątki to zdjęcia, film i publikacje.
W pierwszej części uroczystości zaprezentowana została w formie prezentacji multimedialnej postać dr Marcina Dragana. A podarowany przez panią Gronowską amatorski film 8mm został wykorzystany do stworzenia filmu dokumentalnego, którego pierwszy publiczny pokaz odbył się w Dni Darczyńcy w AP Gdańsk.

Podziękowania pani Annie Gronowskiej poprzedziło wręczenie przez Dyrektora Archiwum Państwowego Piotra Wierzbickiego- Dyplomu Gratulacyjnego oraz cyfrowej wersji filmu.

Transmisja odbyła się kanale YouTube, zachęcamy do obejrzenia - Dzień Darczyńcy w Archiwum Państwowym w Gdańsku - YouTube

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.