Nadzór archiwalny


Realizacją zadań podejmowanych przez Archiwum Państwowe w Gdańsku w zakresie kształtowania zasobu archiwalnego zajmuje się Oddział I Kształtowania Narodowego Zasobu Archiwalnego oraz Oddział w Gdyni.


Słownik archiwalny z roku 1974 kształtowaniem narastającego zasobu archiwalnego nazywa „oddziaływanie władz archiwalnych na twórców zespołów poprzez instruktaż i nadzór w celu prawidłowego zabezpieczenia materiałów archiwalnych o wartości historycznej”.


Współczesne metody kształtowania zasobu archiwalnego skupiają się wokół selekcji i nadzoru nad narastającym zasobem archiwalnym.


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.