Wizyta w pracowni naukowej

 

Przed wizytą w pracowni naukowej Archiwum

  1. Zapoznaj się z literaturą przedmiotu, sprawdź co jest już opracowane, jakie źródła są w formie drukowane i dostępne w bibliotekach bądź w Internecie.  Następnie zapoznaj się z dostępną wyszukiwarką materiałów archiwalnych na stronie  www.szukajwarchiwach.pl. Sprawdź też dokładnie miejsce przechowywania interesujących Cię dokumentów. Pamiętaj, że posiadamy dwie pracownie naukowe - w Gdańsku i Oddziale w Gdyni.
  2. Sprawdź czy interesujące materiały są udostępniane on-line. Być może osobista wizyta w naszej pracowni naukowej nie będzie konieczna (na stronie szukajwarchiwach.pl).
  3. W przypadku badań genealogicznych skorzystaj z naszych porad w zakładce GENEALOGIA
  4. Zapoznaj się z godzinami funkcjonowania naszej pracowni naukowej w Gdańsku i Oddziale w Gdyni i ewentualnymi przerwami w ich funkcjonowaniu. Wszystkie te informacje umieszczamy na bieżąco na naszej stronie internetowej. Jeśli masz wątpliwości bądź chcesz się upewnić skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailem.

 

Odwiedziny pracowni naukowej Archiwum

  1. Odwiedzając naszą pracownię naukową w Gdańsku lub Oddziale w Gdyni skieruj się od razu do pracownika pełniącego w niej dyżur. Poinformuj jakiego rodzaju materiałów poszukujesz - pozwoli to zweryfikować nam czy trafiłeś do właściwego archiwum, bądź czy interesujące Cię materiały są przechowywane Gdańsku czy w Oddziale w Gdyni.
  2. Następnie zostaną Ci udostępnione pomoce ewidencyjno-informacyjne w postaci przewodnika i informatora o zasobie. Na ich podstawie wytypujesz konkretne numery zespołów i otrzymasz bardziej szczegółową ewidencję w postaci inwentarza bądź spisu.
  3. Jeżeli uda Ci się wybrać interesujące materiały to zostaniesz poproszony o wypełnienie Zgłoszenia użytkownika zasobu archiwalnego i wypisanie rewersów. W ciągu dnia możesz złożyć maksymalnie 10 rewersów (po 5 o pełnych godzinach zegarowych od 9.00 do 13.00).
  4. Formularz zgłoszenia dostępny jest również na naszej stronie internetowej, więc jeśli chcesz zaoszczędzić czas to możesz wypełnić go wcześniej. Jeżeli znasz sygnatury interesujących Cię materiałów i jesteś pewien, że są one przechowywane w naszym zasobie to możesz skorzystać również z możliwości wypełnienia rewersu elektronicznego.
  5. Na podstawie złożonych przez Ciebie rewersów pracownik magazynowy zrealizuje Twoje zamówienie.
  6. Archiwalia zostaną Ci udostępnione do wglądu w czytelni. W trakcie korzystania możesz sporządzać notatki w sposób tradycyjny, bądź przy użyciu Twojego komputera przenośnego lub wykonać kopie za pomocą własnego aparatu. Możesz również zdecydować się na zlecenie nam płatnej usługi reprograficznej.
  7. Kiedy skorzystasz z archiwaliów wrócą one do magazyny. Jeżeli jednak będziesz chciał z nich dalej korzystać możesz zgłosić osobie dyżurującej dyspozycję pozostawienia ich w depozycie. Będą tam one czekały na Ciebie do dwóch tygodni. Jeżeli nie zgłosisz się do pracowni naukowej w tym czasie to zostaną one zwrócone do magazynu.


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.