2021-09-09

Kardynał Stefan Wyszyński

współzałożyciel i protektor Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych

 

Książka albumowa została przygotowana przez Papieski Instytut Studiów Kościelnych z siedzibą w Rzymie we współpracy z Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych w związku z przygotowaniem do beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego.

 

Jej celem jest przybliżenie osoby Prymasa Tysiąclecia i jego zasług dla Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych. Zawiera ona m.in. unikalne fotografie, druki ulotne pochodzące z archiwum Instytutu, które obrazują wydarzenia z życia PISK związane z Prymasem, w tym m.in. powołanie i rozwój Instytutu, wizyty Kardynała w starej i nowej siedzibie instytucji w Rzymie oraz w Punkcie Konsultacyjnym w Warszawie, wydawnictwo Sacrum Poloniae Millennium, uzyskanie przez Instytut statusu papieskiego, czy wystawę zorganizowaną po śmierci Prymasa poświęconą jego życiu i działalności. Publikację uzupełnia tekst dotyczący o. Eugeniusza Reczka SJ, współorganizatora i pierwszego kierownika Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych.

 

Autorami publikacji są: dr Lidia Potykanowicz-Suda (pracownik Archiwum Państwowego w Gdańsku) i o. dr Robert Danieluk SJ (pracownik Rzymskiego Archiwum Towarzystwa Jezusowego).

 

 

 

Pobierz książkę w pdf

Powrót


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.