Periodyk „Historia-Archiwa-Gdańsk”

 

Szanowni Państwo!

Archiwum Państwowe w Gdańsku, Zakład Archiwistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku nawiązały współpracę w zakresie wydawania periodyku poświęconego historii i archiwistyce pt. „Historia-Archiwa-Gdańsk”. Na treść czasopisma będą składać się teksty o charakterze historycznym ze szczególnym uwzględnieniem dziejów regionu oraz z archiwoznawstwa. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich zainteresowanych tą tematyką - zarówno doświadczonych badaczy jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę naukową – o zgłaszanie  tekstów, które mogłyby się ukazać w pierwszej edycji tej publikacji, jak również w następnych jej tomach.

Mamy nadzieję, że takie cykliczne wydawnictwo stanie się okazją i miejscem, gdzie będziecie Państwo mogli propagować swoje badania w zakresie historii regionu i archiwistyki oraz publikować ich wyniki.

Jednocześnie deklarujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby powołany przez nas periodyk znalazł stałe miejsce na liście czasopism punktowanych.

Zapraszamy do współpracy!

Termin składania propozycji tekstów do pierwszego tomu – 30 czerwca 2017 r.

 

Komitet Redakcyjny: Piotr Wierzbicki - Dyrektor Archiwum Państwowego w Gdańsku, dr Katarzyna Kubicka,
dr Lidia Potykanowicz-Suda, Joanna Bławat-Obin, Andrzej Regliński (APG), prof. Marek Stażewski, dr Jarosław Drozd (Uniwersytet Gdański), Monika Płuciennik (Stowarzyszenie Archiwistów Polskich).

Kontakt:
dr Lidia Potykanowicz-Suda (APG) – tel. 583017464 w. 435; e-mail: lpotykanowicz-suda@gdansk.ap.gov.pl
Andrzej Regliński (APG Oddział w Gdyni) – tel. 586237280 w. 32.; e-mail: areglinski@gdansk.ap.gov.pl

 

Informacje dla autorów.


 Wersja do druku Do góry

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.