Szanowni Państwo!

W związku z gwałtownym przyrostem zakażeń COVID-19 i bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w kraju oraz rozszerzeniem
od 23 października 2020 r. obostrzeń ze stref czerwonych na obszar całego kraju Dyrektor Archiwum Państwowego w Gdańsku z dniem 30 października br. wprowadza ograniczenia funkcjonowania działalności naszej instytucji, wyłącznie do zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom, tj.:

  • wyłączona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów. Prosimy zatem o kierowanie wszelkich spraw na adres apgda@gdansk.ap.gov.pl lub za pośrednictwem skrzynki Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP.
  • zawieszone zostaje udostępnianie materiałów archiwalnych i ich kopii, a także księgozbioru w czytelni Archiwum. Prosimy o nienadsyłanie rewersów elektronicznych. Rewersy złożone do dnia 29 października będą sukcesywnie i w miarę możliwości realizowane na zasadzie udostępnienia zdalnego.
  • wstrzymuje się działania archiwalne w terenie, tj. ekspertyzy, kontrole, osobiste konsultacje i wszelką inną działalność wymagającą bezpośredniego kontaktu pracownika Archiwum z pracownikami innej jednostki (ograniczenie się do kontaktów telefonicznych, mailowych bądź tradycyjnej korespondencji).
  • zawiesza się przejmowanie materiałów archiwalnych.
  • zawiesza się działalność popularyzacyjną i edukacyjną wymagającą bezpośredni , osobisty udział słuchaczy/ odbiorców. Wszelkie działania tego typu prowadzone będą w formie elektronicznej, za pomocą platformy internetowej Facebook czy strony internetowej Archiwum Państwowego w Gdańsku.


Ograniczenia w działalności Archiwum obowiązują do odwołania.

Za powyższe niedogodności przepraszamy i dziękujemy za okazane zrozumienie.


 

Wirtualna wizyta w Archiwum Państwowym w Gdańsku

 

 

 


 


 

 

Archiwa Pandemii A.D.2020.
Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)
Linki do strony NDAP


Archiwum Państwowe w Gdańsku zachęca do udziału w akcji.
Prosimy o kontakt na skrzynkę Archiwum Państwowego w Gdańsku : archiwapandemii@gdansk.ap.gov.pl lub pod numery telefonów: 
58 301-74-63  wew. 446 oraz 431
Odpowiemy na wszelkie Państwa pytania

 


 

Na stronie internetowej Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych zostały zamieszczone najważniejsze zasady postępowania z dokumentacją
w związku z wykonywaniem pracy zdalnej.

Link do strony

 

 UWAGA!!!

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego oraz w trosce o zdrowie Użytkowników i Pracowników Archiwum, bardzo prosimy o stosowanie komunikacji elektronicznej i telefonicznej jako alternatywy dla bezpośredniego kontaktu.

Archiwum Państwowe w Gdańsku:

telefon: 58 301-74-63/64

e-mail: apgda@gdansk.ap.gov.pl

Archiwum Państwowe w Gdańsku Oddział w Gdyni:

telefon: 58 623-72-80

e-mail: apgdynia@gdansk.ap.gov.pl

Apelujemy jednocześnie, aby wizyty w Archiwum w celu realizacji kwerend, uzyskania poświadczeń dokumentów ograniczyć na czas istnienia zagrożenia epidemiologicznego do niezbędnego minimum a wręcz przełożyć na późniejszy termin.

 

W związku z opublikowaniem komunikatu sztabu kryzysowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego informującego o podjęciu zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 i czasowym zamknięciu od 12 do 25 marca 2020 roku instytucji podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych podjął decyzję o ograniczeniu działalności podległych
mu archiwów państwowych.

Oznacza to, że pracownia naukowa Archiwum Państwowego w Gdańsku i Oddziału w Gdyni będzie zamknięta od dnia 12 marca 2020 roku do odwołania.

 

 

Komunikat w sprawie dokumentacji pracowniczej zgromadzonej przez byłą firmę przechowalniczą Verrens Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Ostródzie

 

Wymiana archiwaliów z Księstwem Liechtensteinu

 

Archiwum Państwowe w Gdańsku uprzejmie informuje, że pracownia naukowa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:15 do 14:45
(w czwartki do godziny 17:00). Realizacja zamówień na akta z magazynu odbywa się w godzinach od 9:00 do 13:00 o pełnych godzinach zegarowych. Jednorazowo udostępnia się 5 jednostek archiwalnych (dzienny limit to 10 jednostek archiwalnych).

 


 


 

 

 


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.